Telefon: 603 285 220

E-mail: kontakt@formspaw.pl

ul. Ogrodowa 29

38-483 Milcza

DESTYLATORY

usługi spawalnicze Krosno, balustrady Krosno, barierki Krosno, destylatory Krosno, zbiorniki Krosno, spawanie Krosno

Destylatory w całości jest wykonany  ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Wykonujemy destylatory od bardzo prostych konstrukcji do pełnej automatyki, w których rektyfikacja destylatu jest w zakresie 70-96% od początku do końca procesu. Kolumny są bardzo proste w obsłudze i nie potrzeba żadnego doświadczenia do ich obsługi.

Destylator Aabrtek Automat
Destylator z głowicą a bratek LM/OVM z automatyką i sterownikiem ATG SD-01 VER.2
W skład destylatora wchodzą:
• ocieplony zbiornik o pojemności 60 l z dużym gardłem (otwór 150mm) i dodatkowym wlewem na bazie złącza SMS 51, spustem dolnym 3/4″ zakończonym zaworem, wziernik zalania zbiornika, myjka, zawór bezpieczeństwa, pochwa na sondę, rączki oraz nóżkami do łatwego wypoziomowania sprzętu
• ocieplony rozkręcany bufor z wziernikiem, zaworem spustowym i koszyczkiem zasypanym miedzią (pochwa na sondę)
• ocieplona kolumna o średnicy 63,5mm z wypełnieniem ze sprężynek pryzmatycznym nierdzewnych wyposażona w obniżony odbiór OVM i motozawór oraz wziernik zasypany miedzią
• głowica aabratek ze skraplaczem z rurki karbowanej, czujnikiem temperatury w chłodnicy, elektrozaworem i zaworem precyzyjnym do odbioru przedgonu, pochwą na sondę oraz centralnym zaworem płukania kolumny
• lebiega z centralne podłączenie wody z elektrozaworem, zaworem wyposażone w szybko złącza na końcu chłodnicy OVM
• instrukcja obsługi oraz wężyki do połączenia chłodnic.
• Grzałka 2x2KW możliwość przyłącza siłowego (na życzenie klienta)

Wysokość całego destylatora to 230cm.
Sterownik AGT SD-01VER2 w montowanej na destylatorze wersji pozwala na sterowanie 3 elektrozaworami i 1 motozaworem: 1 elektrozawór przy odbiorze LM do odbioru przedgonu i pogonów,
1 motozawór przy odbiorze OVM do odbioru serca, 1 elektrozawór do sterowania otwarciem wody chłodzącej. Posiada 5 sond sterujących 1-zbiornik 2-dół 3-środek 4-góra 5-chłodnica
Po kalibracji przeprowadzonej podczas pierwszego uruchomienia przez użytkownika sterownik może przeprowadzić samodzielnie cały proces. W tym celu podczas pierwszego procesu należy zmierzyć i ustawić prawidłowo otwarcie zaworków do odbioru przedgonu/pogonu, motozaworu do odbioru serca oraz prędkość przepływ wody chłodzącej – przed rozpoczęciem każdego procesu warto skontrolować ten parametr.
W przypadku chęci modyfikacji zestawu zapraszamy do kontaktu lub na filmik, który jest na stronie producenta sterownika
www.atg.net.pl

Destylator Półkowy 130 L

Zbiornik 130L dwu płaszczowy z mieszadłem zaworami izolowany i zdejmowaną pokrywą (jest możliwość wykonania zbiornika pod indywidualne zamówienie).

Kolumna półkowa fi 76mm,cztery półki kołpakowe z wziernikami

Deflegmator rurkowy zwany chłodnicą 

Katalizator miedziany

Łuk szczytowy z chłodnicą fi 51mm

Papuga urządzenie do pomiaru procentów

Sterownik ATG SD-01 VER.2 z pięcioma sondami

Elektrozawory wody i przedgonu

Motoreduktor z regulacją obrotów

Klucz hakowy

Całkowita wysokość destylatora 180cm-200cmm

Średnica 54cmm

Kolumna półkowa to esencja wszystkiego tego, czego dostarcza proces destylacji i rektyfikacji. Cały proces odbywa się na oczach operatora, na półkach kołpakowych widocznych poprzez wzierniki na każdym z segmentów. Nad segmentami półek (których ilość można dowolnie modyfikować) instalowany jest deflegmator rurkowy (zwany chłodnicą typu Shotgun) . Każda półka wyposażona jest w syfonowany spływ, tzw. downcomer.

Kolumna służy do otrzymywania wyśmienitych trunków smakowych, owocowych, zbożowych. To właśnie na kolumnach półkowych powstają najlepsze whisky, brandy, czy winiaki. Po zwiększeniu ilości półek bez problemu można na niej otrzymywać również czysty spirytus.

Sterownik AGT SD-01VER2 w montowanej na destylatorze wersji pozwala na sterowanie elektrozaworami wody, przedgonu i pogonu do sterownika przypisane jest pięć sond które informują użytkownika o temperaturach w czasie procesu, Czujki również sterują etapami w czasie procesy i kończą proces.

Po kalibracji przeprowadzonej podczas pierwszego uruchomienia przez użytkownika sterownik może przeprowadzić samodzielnie cały proces. W tym celu podczas pierwszego procesu należy zmierzyć i ustawić prawidłowo otwarcie zaworków do odbioru przedgonu/pogonu, do odbioru serca oraz prędkość przepływ wody chłodzącej – przed rozpoczęciem każdego procesu warto skontrolować ten parametr.

Destylator Wieża Ful składa się:
Izolowany zbiornik 60 l grzałka 2x2000W
dodatkowy wlew, kryza z otworem 150 mm, wziernik poziomu zalania.
Bufor ze wziernikiem i kryzą -wypełnienie miedź.
Kolumna rura fi, 63,5 wypełnienie szkło kwarcowe.
Filtr miedziany wypełnienie miedź.
Głowica z elektrozaworem wody- składa się:
trzy odstojniki w tym dwa z powrotem na kolumnę, dwie chłodnice, w których jedna działa jak refluks i można ją odłączyć np. jeżeli chcemy destylować bez kolumny słabe zapachowe destylaty, elektrozawór do odbioru przedgonu i pogonu.
Filtr węglowy.
Regulator mocy ATG z trzema sądami  i wyjściem na elektrozawory.
Klucz hakowy.
Destylator może pracować w opcji:
Pełna kolumna.
Bez kolumny.

Destylator przeznaczony jest do otrzymywania wody destylowanej bądź innych spożywczych oraz technicznych płynów, takich jak: olejki kwiatowe, skoncentrowane substancje zapachowo-smakowe. Prezentowany zestaw idealnie sprawdzi się również w destylacji zacierów cukrowych oraz owocowych. To urządzenie niezawodne i niezwykle wydajne pozwala na rektyfikację destylatu w zakresie 93/95% od początku do końca procesu. Urządzenie może także pracować bez kolumny, co umożliwia mu destylację słabszych zapachowych substancji. Destylator w pełnej automatyce bezobsługowy. Zadaniem obsługującego jest napełnienie zbiornika zmontowanie urządzenia i podłączenie wody, ewentualnie można jeszcze opróżnić odstojniki w czasie destylacji. Destylator sam przejdzie wszystkie procesy i włączy wodę w odpowiedniej chwili , płynnie będzie kontrolował temperaturę aż do końca procesu, po którym się wyłączy. Czas destylacji pełnego zbiornika to ok. 5-5,5 godz. Urządzenie posiada instalację mycia, którą używamy po skończonej destylacji. Całe urządzenie jest wykonane z materiału OH18N9. Wysokość całkowita urządzenia to ok. 2 m. 
Gwarancja 3 lat na elektronikę gwarancja producenta.
Wykonujemy destylatory od bardzo prostych konstrukcji do pełnej automatyki. Jest możliwość zamówienia osobno podzespoły destylatora np. zbiornik. Wykonujemy także zbiorniki dwu płaszczowe. Ceny w zakładce cennik.

Destylator Wieża Zbiornik Dwu Płaszczowy:

Izolowany dwu płaszczowy zbiornik 60 l dwie niezależne grzałki po 2x2000W. Urządzenie może pracować na płaszczu wodnym (słabsze zapachowe destylaty) lub na podgrzewaniu bezpośrednim (cukrówka bezzapachowe wysokoprocentowe).  
Dodatkowy duży wlew, zawór bezpieczeństwa, duży spust, bufor na kryzie z otworem 150 mm i
z wziernikiem.
Kolumna rura fi 50  zasypana wypełnieniem ze stali 304.
Filtr miedziany wypełnienie miedź.
Głowica z elektrozaworem wody- składa się:
trzy odstojniki w tym dwa z powrotem na kolumnę, dwie chłodnice, w których jedna działa jak refluks i można ją odłączyć np.jeżeli chcemy destylować bez kolumny słabe zapachowe destylaty.
Filtr węglowy.
Regulator mocy z trzema sądami ,osobnym panelem sterującym i wyjściem na elektrozawór.
Klucz hakowy.

Destylator może pracować w opcji:
Pełna kolumna.
Bez kolumny.

Destylator Wieża w tańszej wersji :
Izolowany zbiornik 55 l grzałka 2x2000W 
Bufor ze wziernikiem
Kolumna fi 50, wypełniona stal 304
Filtr miedziany wypełnienie miedź
Głowica z elektrozaworem wody- składa się:
trzy odstojniki w tym dwa z powrotem na kolumnę, dwie chłodnice, w których jedna działa jak refluks i można ją odłączyć np.jeżeli chcemy destylować bez kolumny słabe zapachowe destylaty
Filtr węglowy
Regulator mocy z trzema sądami i wyjściem na elektrozawór
Klucz hakowy
Destylator może pracować w opcji:
Pełna kolumna.
Bez kolumny.

Destylator Wieża bez bufora i elektrozaworu wody

Izolowany zbiornik 55 l grzałka 2x2000W 
Kolumna fi 50, wypełniona stal 304 (zmywaki)
Filtr miedziany wypełnienie miedź
Głowica-składa się:
trzy odstojniki w tym dwa z powrotem na kolumnę, dwie chłodnice, w których jedna działa jak refluks i można ją odłączyć np.jeżeli chcemy destylować bez kolumny słabe zapachowe destylaty
Filtr węglowy
Regulator mocy z dwiema sądami 
Klucz hakowy

PRAWO A DESTYLACJA

Do wytwarzania alkoholu przez przedsiębiorstwo na cele handlowe potrzebne jest odpowiednie ministerialne zezwolenie. Wytwarzanie alkoholu etylowego na terenie Polski bez stosownego zezwolenia (nawet na potrzeby własne gospodarstwa domowego) jest obecnie sprzeczne z obowiązującym prawem. Firma FORMSPAW nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie nadużycia niezgodne z prawem.